🎓 ფინალური („სადიპლომო“) პროექტი
პროგრამა „ღირსეული თვითდამკვიდრება“ გვირგვინდება სადიპლომო პროექტის დაცვით. ეს არის შენი კომპეტენტურობის საუკეთესო მტკიცებულება. მოსწავლეები, ასაკისა და მიზნების შესაბამისად, ამზადებენ:
- VII-XI კლასელები: სასკოლო და სოციალური ლიდერობა — მერიტოკრატიულ ღირებულებებზე დაფუძნებული კლუბის შექმნის გეგმა, სკოლის თვითმმართველობაში ჩართვის სტრატეგია (საარჩევნო კამპანია, ორგანიზება), სასკოლო ინიციატივა ან პროექტი.
- XII კლასელები: კარიერული სტარტი და საუნივერსიტეტო ინიციატივა — პროფესიული სტუდენტური ორგანიზაციის ფორმირების პროექტი ან საუნივერსიტეტო აქტივობის გეგმა, რომელიც ხელს შეუწყობს მათ სწრაფ პოზიციონირებას უმაღლეს სასწავლებელსა და პროფესიაში.
სასწავლო პროცესი და პორტფოლიოს შექმნა გვირგვინდება ფინალური („სადიპლომო“) პროექტის დაცვით მშობლებისა და მოწვეული ექსპერტების წინაშე, რაც ბავშვისთვის არის:
- თვითპრეზენტაციის მასტერკლასი: საჯარო გამოსვლისა და საკუთარი იდეების დამაჯერებლად წარდგენის გამოცდილება.
- ლიდერული სიმტკიცე: პასუხისმგებლობის აღება საკუთარ ნამუშევარზე და არგუმენტირებული მსჯელობა პროფესიულ დონეზე.
- რეალური წარმატების განცდა: სასწავლო პროგრამის შემდგომი პერიოდის საქმიანობის პროექტი ადასტურებს მერიტო-სკოლაში მიღებული განათლების ეფექტიანობას, სიცოცხლისუნარიანობას, პრაქტიკულ ღირებულებას და კონკურენტულ უპირატესობას უნივერსიტეტში აპლიკაციის წარდგენისას.